Pomoc:Rejestracja i logowanie

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Rejestracja i logowanie

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek edycji należy się zarejestrować, następnie potwierdzić rejestrację zgodnie z informacjami zawartymi w mailu aktywacyjnym i po poprawnej aktywacji zalogować się. Rejestracja zajmuje tylko kilka chwil. Użytkownik, który potwierdził rejestrację uzyskuje następujące prawa:Dla użytkownika niezalogowanego oraz tego który jeszcze nie potwierdził rejestracji, ekran Wikipedii wygląda następująco: w prawym górnym rogu dowolnej strony znajduje się niebieski link Logowanie i rejestracja. Należy kliknąć w ten link aby rozpocząć proces rejestracji. Otworzy się nowa strona zatytułowana Logowanie / rejestracja, gdzie znajduje się link Zarejestruj się, w który należy kliknąć. Spowoduje to otwarcie kolejnej strony Załóż nowe konto. W następnym polu należy wpisać swój pseudonim/login/nick.

Nazwa nie może być:

  • zbyt długa lub krótka
  • niemożliwa do przeczytania
  • pisana prawie samymi wielkimi literami
  • niezgodna z prawem (np. rasistowska)
  • prowokacyjna lub budząca zastrzeżenia
  • wulgarna
  • nazwą zbytnio przypominającą nazwę innego użytkownika
  • zbyt przypominająca numer IP
  • adresem strony internetowej
  • reklamą, nazwą firmy, nazwą znaku towarowego

Nazwy nie spełniające tych warunków będą blokowane. Użytkownik korzystający z takiej nazwy może utworzyć nowe konto, którego nazwa będzie zgodna z zasadami albo zwrócić się do administracji z prośbą o zmianę loginu. Jeśli nazwa użytkownika nie narusza zasad a oprogramowanie informuje, że wskazana nazwa nie jest prawidłowa, należy napisać wiadomość e-mail do któregoś z administratorów z prośbą o rejestrację. W taki sam sposób należy zgłaszać nazwy użytkownika łamiące zasady .

Koniecznie zapisz sobie gdzieś swój login i hasło.

Dlaczego? Ponieważ będzie Ci ono potrzebne przy każdym następnym logowaniu. Nie należy się rejestrować więcej niż jeden raz.

Po zakończeniu rejestracji można już się zalogować. Jeśli system nie zaloguje Cię automatycznie, to:

Kliknij w link w prawym górnym rogu: Logowanie/rejestracja. 
Tak będziesz mógł się zalogować przy każdej następnej wizycie. 

Wystarczy wtedy tylko podać login i hasło i kliknąć Zaloguj się. (Opcja Zapamiętaj hasło pozwala na automatyczne logowanie przy następnym otwarciu stron Internetowej Encyklopedii Szczecina). System poinformował nas o udanym logowaniu. Należy zwrócić uwagę, że na górze strony pojawił się link do naszego loginu.

Zobacz też