Dyskusja:Pomeranica/Lista haseł - etap II

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Skocz do: nawigacja, szukaj

hasła zbiorcze

  • Nadprezydenci prowincji pomorskiej
  • Generalny superintendent prowincji pomorskiej
  • prezydent_regencji
  • Burmistrz/nadburmistrz

KOŚCIOŁY i KAPLICE (zabytkowe)

  1. Kaplica Matki Boskiej Zwycięskiej (Choszczno)
  2. Kaplica św. Brata Alberta (Maszewo)
  3. Kaplica św. Ducha (Trzebiatów)
  4. Kaplica św. Gertrudy (Trzebiatów)
  5. Kaplica św. Jerzego (Gryfice)
  6. Kaplica św. Jerzego (Maszewo)
  7. Kaplica św. Jerzego (Trzebiatów)
  8. Kaplica św. Piotra (Białogard)
  9. Katedra Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny (Koszalin)
  10. Kolegiata Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (Kołobrzeg)
  11. Kościół Najświętszej Marii Panny Bolesnej (Pyrzyce)
  12. Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (Pyrzyce)
  13. Kościół Chrystusa Króla (Biesiekierz)
  14. Kościół Chrystusa Króla (Dolice)
  15. Kościół Chrystusa Króla (Recz)
  16. Kościół Chrystusa Króla (Świnoujście)
  17. Kościół Ducha Świętego (Moryń)
  18. Kościół Ducha Świętego (Stargard Szczeciński)
  19. Kościół Ducha Świętego (Szczecinek)
  20. Kościół Macierzyństwa Najświętszej Marii Panny (Trzebiatów)
  21. Kościół Matki Boskiej Bolesnej (Chociwel)
  22. Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej (Maszewo)
  23. Kościół Matki Boskiej Królowej Polski (Bielice)
  24. Kościół Matki Boskiej Królowej Polski (Nowogródek Pomorski)
  25. Kościół Matki Boskiej Królowej Polski (Przelewice)
  26. Kościół Matki Boskiej Królowej Świata (Dobra Szczecińska)
  27. Kościół Matki Boskiej Nieustającej Pomocy (Drawno)
  28. Kościół Matki Boskiej Nieustającej Pomocy (Trzcińsko Zdrój)
  29. Kościół Matki Boskiej Szkaplerzowej (Bierzwnik)
  30. Kościół Matki Boskiej Szkaplerzowej (Radowo Małe)
  31. Kościół Matki Bożej Anielskiej (Rąbino)
  32. Kościół Matki Bożej Częstochowskiej (Darłowo)
  33. Kościół Matki Bożej Gromnicznej (Malechowo)
  34. Kościół Matki Bożej Królowej Polski (Grzmiąca)
  35. Kościół Matki Bożej Królowej Polski (Kalisz Pomorski)
  36. Kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy (Suchań)
  37. Kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy (Świdwin)
  38. Kościół Matki Bożej Różańcowej (Sławoborze)
  39. Kościół Matki Bożej Wspomożenia Wiernych (Tychowo)
  40. Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa (Brojce)
  41. Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa (Chojna)
  42. Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa (Gryfice)
  43. Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa (Łobez)
  44. Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa (Świnoujście)
  45. Kościół Najświętszej Marii Panny (Nowogard)
  46. Kościół Najświętszej Marii Panny Gwiazdy Morza (Świnoujście)
  47. Kościół Najświętszej Marii Panny i św. Jana Chrzciciela (Chojna)
  48. Kościół Najświętszej Marii Panny Królowej Świata (Stargard Szczeciński)
  49. Kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny (Białogard)
  50. Kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny (Cedynia)
  51. Kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny (Choszczno)
  52. Kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny (Pełczyce)
  53. Kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny (Świeszyno)
  54. Kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny (Szczecinek)
  55. Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny (Marianowo)
  56. Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny (Mirosławiec)
  57. Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny (Osina)
  58. Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny (Ostrowice)
  59. Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny (Świnoujście)
  60. Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny (Police)
  61. Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny (Połczyn Zdrój)
  62. Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny (Resko)
  63. Kościół Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny (Barlinek)
  64. Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego (Czaplinek)
  65. Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego (Polanów)
  66. Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego (Ustronie Morskie)
  67. Kościół Przemienienia Pańskiego (Mielno)
  68. Kościół Przemienienia Pańskiego (Mieszkowice)
  69. Kościół Przemienienia Pańskiego (Płoty)
  70. Kościół św. Andrzeja Boboli (Gościno)
  71. Kościół św. Antoniego (Wałcz)
  72. Kościół św. Antoniego Padewskiego (Człopa)
  73. Kościół św. Antoniego z Padwy (Boleszkowice)
  74. Kościół św. Apostołów Piotra i Pawła (Dębno)
  75. Kościół św. Apostołów Piotra i Pawła (Police)
  76. Kościół św. Bonifacego (Barlinek)
  77. Kościół św. Floriana (Postomino)
  78. Kościół św. Gertrudy (Darłowo)
  79. Kościół św. Huberta (Nowe Warpno)
  80. Kościół św. Ignacego Loyoli (Szczecinek)
  81. Kościół św. Jacka (Stepnica)
  82. Kościół św. Jana (Trzebiatów)
  83. Kościół św. Jana Chrzciciela (Kamień Pomorski)
  84. Kościół św. Jana Chrzciciela (Krzęcin)
  85. Kościół św. Jana Chrzciciela (Myślibórz)
  86. Kościół św. Jana Chrzciciela (Stargard Szczeciński)
  87. Kościół św. Jerzego (Białogard)
  88. Kościół św. Jerzego (Darłowo)
  89. Kościół św. Jerzego (Goleniów)
  90. Kościół św. Józefa (Ińsko)
  91. Kościół św. Józefa (Stara Dąbrowa)
  92. Kościół św. Katarzyny (Goleniów)
  93. Kościół św. Klary (Dobra)
  94. Kościół św. Michała Archanioła (Biały Bór)
  95. Kościół św. Michała Archanioła (Dobrzany)
  96. Kościół św. Michała Archanioła (Karlino)
  97. Kościół św. Mikołaja (Kamień Pomorski)
  98. Kościół św. Mikołaja (Wałcz)
  99. Kościół św. Mikołaja Biskupa (Wolin)
  100. Kościół św. Pawła Apostoła (Drawsko Pomorskie)
  101. Kościół św. Piotra Apostoła (Międzyzdroje)
  102. Kościół św. Stanisława Biskupa i Męczennika (Kozielice)
  103. Kościół św. Stanisława Biskupa i Męczennika (Wolin)
  104. Kościół św. Stanisława Kostki (Karnice)
  105. Kościół św. Stanisława Kostki (Sianów)
  106. Kościół św. Stanisława Kostki (Siemyśl)
  107. Kościół św. Stefana (Barwice)
  108. Kościół św. Szczepana (Rymań)
  109. Kościół św. Wojciecha (Wierzchowo)
  110. Kościół św. Wojciecha Biskupa i Męczennika (Świnoujście)
  111. Kościół Świętego Krzyża (Myślibórz)
  112. Kościół Świętego Krzyża (Stargard Szczeciński)
  113. Kościół Świętej Trójcy (Chojna)
  114. Kościół Świętej Trójcy (Czaplinek)
  115. Kościół Świętej Trójcy (Kołbaskowo)
  116. Kościół Świętej Trójcy (Świerzno)
  117. Kościół Wniebowstąpienia Pańskiego (Dygowo)
  118. Kościół Wniebowstąpienia Pańskiego (Brzeźno)
  119. Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (Bobolice)
  120. Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (Lipiany)
  121. Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (Gryfice)
  122. Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (Kamień Pomorski)
  123. Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (Nowe Warpno)
  124. Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (Nowogard)
  125. Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (Przybiernów)
  126. Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (Pyrzyce)
  127. Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (Sławno)
  128. Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (Tuczno)
  129. Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (Węgorzyno)
  130. Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (Złocieniec)
  131. Kościół Zmartwychwstania Pańskiego (Drawsko Pomorskie)

KULTURA

  • INSTYTUCJE
    • DOMY KULTURY
  1. Goleniowski Dom Kultury
  2. Ośrodek Kultury i Sportu (Maszewo)
  3. Nowogardzki Dom Kultury
  4. Ośrodek Kultury (Przybiernów)
  5. Gminny Ośrodek Kultury (Stepnica)
  6. Czaplinecki Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji
  7. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury (Kalisz Pomorski)
  8. Złocieniecki Ośrodek Kultury
  9. Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki (Wierzchowo)
  10. Gryficki Dom Kultury
  11. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury (Płoty)
  12. Trzebiatowski Ośrodek Kultury
  13. Gminny Klub Kultury (Karnice)
  14. Centrum Kultury i Spotkań Europejskich (Białogard)
  15. Karliński Ośrodek Kultury
  16. Gminny Ośrodek Kultury (Tychowo)
    • BIBLIOTEKI
  1. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida (Białogard)
  2. Biblioteka Publiczna (Maszewo)
  3. Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego (Nowogard)
  4. Gminna Biblioteka Publiczna (Osina)
  5. Gminna Biblioteka Publiczna (Przybiernów)
  6. Gminna Biblioteka Publiczna (Stepnica)
  7. Gminna Biblioteka Publiczna (Czaplinek)
  8. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna (Drawsko Pomorskie)
  9. Biblioteka Publiczna (Kalisz Pomorski)
  10. Biblioteka Publiczna (Złocieniec)
  11. Biblioteka Publiczna im. Ignacego Solarza (Wierzchowo)
  12. Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Załuskiego (Gryfice)
  13. Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej (Gryfice)
  14. Biblioteka Miejska (Płoty)
  15. Gminna Biblioteka Publiczna (Karnice)
  16. Biblioteka Gminna (Brojce)
  17. Białogardzka Biblioteka Publiczna im. Karola Estreichera
  18. Biblioteka Publiczna Miejsko-Gminna im. Zofii Nałkowskiej (Karlino)
  19. Biblioteka Publiczna Gminy Tychowo im. Lucjana Szenwalda
    • TEATRY
  1. Teatr Brama (Białogard)
  2. Teatr „Kabaret na jednej nodze” (Czaplinek)
  3. Teatr „Kotelioty” (Czaplinek)
    • ZESPOŁY MUZYCZNE
  1. Zespół Ludowy „Stepniczanie"
  2. Zespół „La Familia” (Czaplinek)
    • MUZEA
  1. Muzeum Regionalne (Drawsko Pomorskie)
  2. Muzeum Ziemi Gryfickiej
    • KINA
  1. Kino „Mewa” (Złocieniec)
  • MEDIA
  1. Gazeta Goleniowska
  2. Biuletyn Maszewski
  3. Dziennik Nowogardzki
  4. Ave(Czaplinek)
  5. Echa (Czaplinek)
  6. Biuletyn Informacyjny (Czaplinek)
  7. Gazeta Sołecka (Czaplinek)
  8. Grajdoł (Czaplinek)
  9. Kurier Czaplinecki
  10. Pojezierze Drawskie
  11. Gazeta Gryficka"
  12. Trybun Ludu (Gryfice)
  13. Gazeta Płotowska
  14. Kulisy Trzebiatowskie
  15. Karnickie Żurawie
  • IMPREZY
  1. Festiwal Hanzeatycki (Białogard)
  2. Festiwal „Lato z muzami” (Nowogard)
  3. Dni Czaplinka
  4. Święto Wody i Ryby (Czaplinek)
  5. Jarmark nad Jeziorem Ogórkowym (Kalisz Pomorski)
  6. Dni Złocieńca
  7. Jarmark Kultury Mieszkańców Pojezierza Drawskiego (Złocieniec)
  8. Święto Kaszy (Trzebiatów)
  9. Święto Ottona z Bambergu (Trzebiatów)
  10. Trzebiatowskie Spotkania Kultur „Sąsiady"
  11. "Trzebiatów - spotkania pomorskie"
  12. Dni Białogardu
  13. Bitwa o krowę (Białogard vs. Świdwin)
  14. Europejski Festiwal Twórczości Młodych (Karlino)
  15. Dni Karlina
  16. Ogólnopolski Przegląd Poezji Śpiewanej „Peccadilo” (Karlino)
  17. Noc Muzyka Elektronicznej (Karlino)
  18. Regionalny Przegląd Zespołów Ludowych „Tychowo na Ludowo"
  19. Dni Tychowa
  • ORGANIZACJE
  1. Stowarzyszenie Przyjaciół Czaplinka
  2. Trzebiatowskie Towarzystwo Kultury
  3. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Karnickiej „Kraina Liwki"