Festiwal Ulica Smaków
Koszaliński Festiwal Kulinarny na Ulicy Smaków- odbywająca się od 2006 r w Koszalinie impreza kulturalna, polegająca na prezentowaniu przez koszalińskie restauracje dań, połączona z konkursem kulinarnym oraz imprezami towarzyszącymi. Zostaje zaproszony gość specjalny, który prowadzi warsztaty kulinarne dla widzów, oraz degustację przygotowanych potraw. Podczas festiwalu występują także zespoły muzyczne.

Przebieg i historia
Od 2006 roku w Koszalinie odbywa się w lipcu Festiwal Kulinarny Ulica Smaków, mający na celu aktywizację środowiska koszalińskich restauratorów i ich promocję. Imprezę organizuje Centrum Kultury 105 w Koszalinie. Impreza odbywa się najczęściej na ul. Kaszubskiej, lub przed koszalińskim ratuszem, czy amfiteatrem.
Podczas Festiwalu na swoich stoiskach restauracje przygotowują specjały, którymi częstują odwiedzających. Przeprowadzany jest konkurs na najsmaczniejsze i najładniej podane danie, z uwzględnieniem wskazanego przez organizatorów składnika (w 2012 był to np miód). Są także pokazy tematyczne np kuchni greckiej.[1] Jury konkursowe ocenia jakość wykonania potraw, zapraszani są także goście specjalni, kucharze np. Karol Okrasa, Maciej Kuroń,Bożena Dykiel.
Przypisy
Bibliografia
- Agnieszka Gontar Festiwal Kulinarny Ulica Smaków ucieka z ulicy w: tygodnik Teraz Koszalin 5 lipiec nr 27/2012

